banner_produkti

Produktet

footer_close

GMCELL Bateria Alkaline 1.5V LR20/D me shumicë

Bateri industriale GMCELL Super Alkaline D

 • Janë ideale për pajisjet profesionale me kullim të ulët, të cilat kërkojnë rrymë konstante për një periudhë të gjatë kohore, si orët, multimetrat, elektrik dore, radio, peshore dhe më shumë.
 • Cilësi e qëndrueshme dhe 3 vjet garanci për kursimin e parave të biznesit tuaj.

Koha e udhëheqjes

MOSTRA

1~2 ditë për daljen e markave për mostër

MOSTRAT OEM

5 ~ 7 ditë për mostrat OEM

PAS KONFIRMIMIT

25 ditë pas konfirmimit të porosisë

Detajet

Modeli:

LR20/D

Paketimi:

Mbështjellës me mbështjellje, kartë blister, paketë industriale, paketë e personalizuar

MOQ:

20,000 copë

Jetëgjatësia:

3 vjet

Certifikimi:

CE, ROHS, EMC, MSDS, SGS

Marka OEM:

Dizajn Falas i Etiketës dhe paketim i personalizuar

Veçoritë

Karakteristikat e produktit

 • 01 detaje_produkti

  Përjetoni prodhim më të lartë të energjisë dhe performancë të pakrahasueshme edhe në temperatura të ulëta.

 • 02 detaje_produkti

  Teknologjia jonë e avancuar e baterive me densitet të lartë siguron jetëgjatësi jashtëzakonisht të gjatë të baterisë dhe kohë shkarkimi me kapacitet të plotë.

 • 03 detaje_produkti

  Të pajisura me mbrojtje moderne kundër rrjedhjeve, produktet tona ofrojnë performancë të sigurt dhe të besueshme gjatë ruajtjes dhe madje edhe në rast shkarkimi të tepërt.Jini të sigurt, produktet tona kanë prioritet sigurinë tuaj.

 • 04 detaje_produkti

  Dizajni, masat e sigurisë, procesi i prodhimit dhe kualifikimi i baterive tona ndjekin standarde strikte.Këto përfshijnë certifikata të tilla si CE, MSDS, ROHS, SGS, BIS dhe ISO.

Bateri alkaline me madhësi LR20 D

Specifikim

Specifikim produkti

 • Përshkrim:Bateri alkaline pa merkur LR20
 • Sistemi kimik:Zink-Dioksid mangani
 • Sistemi kimik:Zn/KOH—H2O/MnO2
 • Tensioni nominal:1.5 V
 • Lartësia nominale:60,6 ~ 61,0 mm
 • Dimensioni nominal:33,0 ~ 33,3 mm
 • Pesha mesatare:138 g
 • Xhaketë:Etiketa me fletë metalike
 • Jetëgjatësia:3 vit
 • Dokumenti i referencës:IEC60086-2: 2000, IEC60086-1: 2000, GB/T7112-1998
Hg Cd Pb
<1 ppm <1 ppm <10 ppm

Vlerësimi

Tensioni nominal

1.5 V

Gama e temperaturës për funksionim

Temperatura standarde

20℃±2℃

Temperatura speciale

30℃±2℃

Temperaturë të lartë

45℃±2℃

Gama e lagështisë për ruajtje

Lagështia standarde

45%~75%

Lagështia e veçantë

35%~65%

Dimensioni

Diametri

33 ~ 33,3 mm

Lartësia

60,0~61 mm

Pesha përafërsisht

138 g

Karakteristikë Elektrike

Pa ngarkesë

Tensioni (V)

Në ngarkesë

Tensioni (V)

shembull

aktuale (A)

Bateri e freskët

1.61

1.540

17.0

Ruhet për 12 muaj në temperaturën e dhomës

1.580

1.480

13.0

Karakteristikë e shkarkimit

Gjendja e shkarkimit

Koha mesatare minimale e shkarkimit

në ngarkesë

rezistencës

Koha e shkarkimit në ditë

Tensioni i fundit (V)

Bateri e freskët

Ruhet për 12 muaj në temperaturën e dhomës

3.9 Ω

24 orë në ditë

0.9

38 h

37 h

3.9 Ω

1 orë/d 0.9

40 h

39 h

2.2 Ω

1 orë/d

0.8

23 h

21 h

2.2 Ω

24 orë në ditë

0.9

18 h

17 h

10 Ω

4 orë/d

0.9

110 h

100 h

600 mA

2 orë/d

0.9

14h

13h

Karakteristikë kundër rrjedhjes

Artikulli

gjendja

Periudha

Karakteristike

Inspektoni standardin

Karakteristikë kundër rrjedhjes së shkarkimit të tepërt Shkarkimi në ngarkesë: 10ΩTemperatura: 20℃±2℃Lagështia: 65±20RH Shkarkim i pandërprerë për 0.6V Deformimi është më pak se 0.2 mm dhe nuk ka rrjedhje vizuale N=30,AC=0,Re=1
Karakteristika kundër rrjedhjes së ruajtjes Tenp60℃±2℃Lagështia: ≤90%RH 20 ditë N=30,AC=0, Re=1

Siguria

Artikulli

gjendja

Periudha

Karakteristike

Inspektoni standardin

Kundër qarkut të shkurtër

Temp

20℃±2℃

24 ore

Asnjë shpërthim

N=9,Ac=0,Re=1

Kurba e shkarkimit LR20

LR06-_02
LR06-_04
LR06-_06
titull_formë

MERRNI MOSTRA FALAS SOT

Ne vërtet duam të dëgjojmë nga ju!Na dërgoni një mesazh duke përdorur tabelën përballë, ose na dërgoni një email.Jemi të lumtur të marrim letrën tuaj!Përdorni tabelën në të djathtë për të na dërguar një mesazh

Lini Mesazhin Tuaj